Kategóriák
Egyéb kategória

Nagy light joghurt teszt

Gondolom, nem mi vagyunk az egyetlenek, akik januárban diétára adták a fejüket. Az éhségrohamokat elég egyszerűen le tudjuk küzdeni egy-egy light joghurt bekanalazásával, és mondhatom, így két hét után már jó néhány félét kipróbáltunk. Nem találtunk sehol Danon light joghurtot, és úgy tűnik, ez sem Alexandrának, sem Update Norbinak nem üzlet. De legalábbis egyik hipermarketben sem találkoztunk a termékeikkel.
Bauer Diat joghurt mild
Energia tartalom: 275 KJ/100g Szénhidrát: 9,6g Zsír: 1,3g Adag: 125g Ár: 95Ft
Krémes, tejszínes ízű. Gyümölcsöt nem találtunk benne, csak pár epermagot. Nagyon finom az illata, de zavaró, hogy a joghurt két részre válik, és kicsit kicsapódik belőle a víz.
10/7 pont
Seraph 0,1 %
A nagy rejtély. A zsírtartalmán kívül semelyik tápanyagtartalmat nem sikerült ráírni a dobozra. Ennél a joghurtnál is elmondható, hogy könnyen csapdába eshet szegény diétázó, mert a hatalmas 0,1% felirat alacsony kalóriás joghurt látszatát kelti, pedig cukorral van édesítve.
Ízre közepes, illatra gyenge, 250 grammjában mindössze egyetlen epertöredéket sikerült felfedezni. Ár: 115Ft.
10/3 pont
Müller 0,1%
Ez is sajnos csak az alacsony zsírtartalmával indulhat a versenyen. Energia tartalom: 379 KJ/100g Fehérje: 4,3g Szénhidrát: 17g Zsír: 0,1g Adag: 125g Ár: 77Ft
Az első pár kanál nagyon édesnek tűnik, a joghurt tele van maggal, ez különösen a málnásnál nagyon zavaró, csak akkor érdemes belevágni, ha van fogkefe a közelben. Gyümölcshúst nem találtunk benne, viszont a végére határozottan kellemesebbnek tűnt az íze, mint az első kanál.
10/6 pont
Milbona Diat joghurt (Lidl saját márka)
Energia tartalom: 248 KJ/100g Szénhidrát: 8,5g Zsír: 0,3g Fehérje: 4,9g Adag: 250g Ár: 125Ft
Bár ennek a joghurtnak is 0,1% a zsírtartalma csupán, mégis sikerült alacsony kalóriatartalommal előállítani. Nem is értem mit gondolnak a gyártók, mi értelme az alacsony zsírtartalomnak, ha rengeteg cukor társul mellé?! A joghurt rendkívül finom az előtte említett társaihoz képest. Vannak benne gyümölcsdarabok, jó az illata, és nem utolsósorban egész gabona magokat is kevertek bele, egy kis rost gyanánt, segítve az emésztést. Fontos még, hogy a joghurt nem Aspartammal, hanem Splendával van édesítve, ami külön jó pont.
10/10 pont
Jogobella light
Energia tartalom: 252 KJ/100g Szénhidrát: 8,4g Zsír: 1,1 g Fehérje: 4g Adag: 150g Ár: 89Ft
Nincs feltüntetve, hogy milyen édesítőszert tartalmaz. Rengeteg gyümölcs található benne. Állagra nagyon sűrű, krémes. A legjobb tulajdonsága, hogy valóban olyan érzése van utána az embernek, hogy evett valamit. Az erdei gyümölcsös változat külön dicséretet érdemel.
10/9 pont
A végére hagytunk három ivójoghurtot, és egy kakukktojást.
Bauer Diat ital
Energia tartalom: 72 KJ/100g Szénhidrát: 4,8g Zsír: 0,3g Fehérje: 2,7g Adag: 250g Ár: 169Ft
A felirat szerint cukorbetegek is fogyaszthatják, ez jó jel, mert akkor talán nem hizlal. Egy üvegnyi megfelel egy kenyér egységnek, akármit is jelentsen ez. Jóízű, kellemes gyümölcs illatú laktató ital. Be kell vallanunk, a joghurt italok igazi meglepetésként hatottak ránk.
10/7 pont
Yogurt Drink 0,9% (Tesco saját márka)
Energia tartalom: 335 KJ/100g Szénhidrát: 14,5g Zsír: 0,9g Fehérje: 3,1g Adag: 750g Ár: 339Ft
Ugyanaz igaz rá, mint a többi alacsony zsírtartalmú, de cukorral készült társára. Amiben mégis különbözik, az a nagyon finom íz, főleg a barack-golgota gyümölcs lett a kedvencünk. Kár, hogy nem alacsony a kalória tartalma, mert akkor 10 pontos is lehetne, így csak 7 pontot tudtunk rá adni.
10/7 pont
Linessa Milk+fruit (Lidl saját diétás terméke)
Energia tartalom: 163 KJ/100g Szénhidrát: 7,8g Zsír: 0,1g Fehérje: 1,3g Adag: 500g Ár: 199Ft
Ez sajnos Aspartammal van édesítve, de talán ez az összes negatívum, ami elmondható róla. Nagyon jó ízű, és illatú ital. Teljesen jéghidegre hűtve igazi üdítő.
10/8 pont
Linessa Formage Frais (Lidl )
Ez a kakukktojás, ugyanis nem joghurt, hanem krémtúró. Csak azért vettük mégis bele a listába, mert nagyon finom, és változatosságot jelenthet a sok joghurt után. Igaz, az 59% túró mellett 22% joghurtot is tartalmaz. Kapható vaníliás változatban is, ami határozottan emlékeztet a gyerekkorunkban megszeretett krémtúróra.
Energia tartalom: 354 KJ/100g Szénhidrát: 14g Zsír: 0,2g Fehérje: 6,2g Adag: 500g Ár: ? (Sajnos elfelejtettük, de határozottan jó áron volt.)
10/9 pont
És ha biztosra szeretnénk menni, készítsünk magunk gyümölcsjoghurtot, szezonális januárban a licsi-narancs joghurt.

22 hozzászólás a(z) “Nagy light joghurt teszt” című bejegyzéshez

Ezen a kanálnyaláson nagyon jót kuncogtam:))))))))))))))DE!!!!!!!!!!!azóta is azon gondolkodom,hogy mennyire mondtad komolyan?
Van nekem egy anyosóm,aki állandóan bűvészkedik(házi sajt.házi túró,tejföl..stb) és a tejfölös csuport alufóliával fedi le.Amikor leveszi a fóliát,akkor lenyalja róla a tejfölt,amitől mindig kiráz a hideg,pedig ezek szerint csak tud valamit:)))(ja a foliát természetesen nem dobja el,hanem visszateszi)
A fenti pár sort is lehet a súlyvesztőhelyre tenni,mivel nekem tuti elmegy tőle az étvágyam.Minden nap meglátogatom a blogot,és bőven van (lenne)leadnivalóm,-tehát már nem volt hiába:))
üdv!
Szazala

Nem igaz, hogy nincs jó cukor!!!

Fruktózt kell használni, az teljesen természetes, a gyümölcsökben megtalálható cukorféle. A kalóriatartalma megegyezik a répacukoréval, DE: a répacukorhot viszonyítva az ízlésnek megfelelő édesíz eléréséhez 30%-kal kevesebb elegendő, így csökkenthető az energiabevitel.
Ezen kívül a fruktóznak, ellentétben a répacukorral, alacsony a glikémiás indexe. Míg a répacukoré 100, addig a fruktóznak 30 alatti.
Ráadásul a fruktóznak aztán tényleg nincs semmi féle műíze, teljesen olyan, mintha rendes cukrot használna az ember.
Ja és a ftuktóz megköti a levegő nedvességtartalmát, így pl egy sütemény tovább marad friss.
Soroljam még? 🙂

Szerintem ha már muszáj a fogyókúra alatt egy kis édesség, akkor fruktózt kell hasznáni.

Amit még érdemes kipróbálni szerintem az a tejsavó italok. Tejsavó gyümölcslvel, Németországban nagy sláger már évek óta, Molke Drink néven. Egyre többet látok itthon is. Ásványi anyagok vannak benne, cukor és zsír minimális. Főleg, ha az ember maga készíti a gyümölcsléből és natúr molkéból.
Egyébként diéta során tényleg jobban kell vigyázni arra, hogy valóban egészséges dolgokat egyen az ember. Nem elég, hogy a csökkentett energiabevitel eleve megviseli valamennyire a szervezetet, de a zsírban rengeteg méreganyag tárolódik, ami akkor épp nem tudott kiürülni. Ahogy a zsír bomlik le ezek automatikusan visszakerülnek a véráramba és terhelik a szervezetet.

erdemes osszenezni a kaloriatartalmakat, a dietas joghurtok agyon vannak edesitozve, es vegeredmenyben nem erdemi a kaloriakulonbseg a nem dietasokhoz kepest, ami meg 150-200 gr joghurt zsirtartalma, hat az boven belefer, szoval ha sztem akkor mar inkabb egy sima gyumolcsjoghurt, mint az edesitozottek (nalam nem, en ennyi mesterseges adalekot nem engednek be a hutombe, ahogy itt masok is irtak, de a dietaba meg annyira se, ha mar kevesebbet eszik az ember, legyen az ertekes tapanyag)
es sztem az nem igaz, h nincs ertekes cukor, egy kanal mez a joghurtba vagy hazi gyumolcslekvar ertekesebb, mint az edesitoszeres, szoval sztem ha edeset ennel, egyel igazit, de keveset, napi 200 kalorianyi turokrem vagy gyumolcshoghurt sztem hibatlan

lidl-re nem írok semmit:) tiszteletben tartom a vonzalmat:)
A többi okos hozzászólással egyet értek. Saját joghurt, jó minőségű tejből. De ha itt-tartunk akkor. Végy kimért tejet, majd erjesztő anyagot, de elég, ha megnyalod a kanalat és bele állítod. NA lesz házi joghurtod és abszolúte, de egészséges. Nem kell más hozzá, csak egy cserép köcsög és szobahőmérséklet.

🙂 én nagyon kedvelem a spár saját márkás bio joghurtját, abból is a citromosat, de sütni-főzni is ezt szoktam, csak persze a natúrt. sűrű, krémes, 200g-os a kiszerelése. (lájt kólát inni néha nekem is muszáj)

nagyon klafa név!! :-)))
felveszem a listára, bár eddig ez az egyetlen név rajta, és szerintem nagyon ütős 🙂

Azt mondta egyszer egy dietetikus ismerősöm, hogy onnan tudhatom, hogy mi az ami belefér az egészséges/természetes táplálkozásba, hogy a középkorban is el tudtam volna készíteni vagy nem.

Egy san diegoi utam soran egyik reggel low-fat joghurtot kinaltak a reggeli melle a hotelben. Gondoltam megkostolom. Edes volt, mint a bun, megenni sem tudtam. Na persze, a 45% szenhidrattartalom kisse utos… nem eliras!!! De a lenyeg, hogy looooofettt:-) Jot vigyorogtam rajta!

Igazából a szervezetnek nem kell édesség, bőven elég az a cukor, amit a gyümölcsökből és zöldségekből betermel.
De értem, hogy néha mégis kell 🙂 Mert nem bírunk ellenállni neki, azér’. Én se. Bocsánat :-)))

Nekem muszáj lájtkólát innom néha, mert szeretem. És azért annyira nem vagyok édesítőszer ellene, persze tudni kell a határt, de néha kell valami édesség. Bocsánat! 🙂

Egyetértek! Hétszentség, hogy ezek tele vannak keményítőszerekkel, és cukorral és/vagy édesítőszerrel.
Nem tudom kinek mi a véleménye, de ha már cukornélküli diétán van az ember, akkor az édesítőszer nem egy lehetséges alternatíva. Csak folyamatosan fenntartja az édesség utáni vágyat, és akárhogy is nézzük, mégiscsak valami gyanús vegyszer.
Inkább sima natúrjoghurt gyümölccsel.

szép kinálat. Ha valóban biztosra akarsz menni akkor vegyél sima joghurtot és házilag keverd hozzá a gyümölcsöket. Lehetőleg pirosat. Csak a szénhidrát tartalmat figyeld most még a többi nem számít.

Vélemény, hozzászólás?