Kategóriák
Egyéb kategória

Slow cooking


Nekem vasárnap sosincs időm főzni. Ez az a nap a héten, amikor “családi csapatépítő tréninget” tartunk, vagyis valami olyan programot szerezünk, ami egyben kaland is. Egyszer hallottam valakitől, hogy a gyerekek nem arra emlékeznek vissza felnőtt korukban, hogy az édesanyjuk lemosta-e minden hónapban az ajtókat (valami más házimunkával hallottam, de erős elmaradásaim vannak ezen a téren), hanem a közös programokra.
És ez igaz. Mai napig látom magam, ahogy háromévesen nézem anyuékkal a Bükkben a hulló, színes faleveleket, vagy ahogy Erdőbényén gombázunk, vagy amikor nagyanyámmal Végardóra megyünk a strandra, és leáll alkudozni a lengyelekkel egy doboz színes ceruzára nekem.
Mi is kiruccantunk Pilisszentkeresztre, de már reggel tudtam, hogy három-négy körül, amikor hazajövünk farkas éhesek leszünk. Ilyenkor készülnek a lassan, órákig főddögélő húsok a sütőben, hiszen ott nem tud leégni, a beállított idő lejárta után pedig a sütő kikapcsol.
Tulajdonképpen a férjem megmondta, hogy mit szeretne enni: gomba, marha, vörösbor legyen benne. Nem is sokkal több dolgot tettem hozzá, és mindössze tíz perc előkészület, majd 2 óra magára hagyott sütőben eltöltött óra után, fantasztikus étel került elő a sütőből, igaz, már langyos volt, és nem főztem mellé rizst, mint ahogy terveztem, csak kenyérrel tunkoltuk, de nagyon elégedetten dőltünk hátra.
Hozzávalók:
1 kg borjúkaraj felszeletelve
0,5 kg apró csiperke négy részre vágva
10 szem lilahagyma négy részre vágva
3 babérlevél
4 gerezd fokhagyma összezúzva

2 kk egész bors
0,5 l száraz vörösbor
6 ek olaj
2 ág rozmaring
Az olajat felforrósítottam, majd hirtelen kettesével fél-fél perc alatt megsütöttem a hússzeleteket. Sóztam, és egy mélyebb vas edénybe tettem, rászórtam a gombát és a hagymát, fűszereket, majd felöntöttem a borral. Lefedtem, és 100 fokos sütőbe toltam.
Mire hazaértünk a bor jó része elpárolgott, a szaft besűrűsödött, minden szép barna lett.

19 hozzászólás a(z) “Slow cooking” című bejegyzéshez

virag, nem csak neked van ilyen parad, nekem volt idozitos-legkeveros csodasutom az elozo lakasban, es a mostaniba nem vettunk, mert nem volt ertelme, leven sose mertem otthagyni, csak egyszer (na jo, mult hetvegen a nem idozitosben sikerult a vendegek vacsorajat otthagyni 140 fokon a romaitalban, es a varos legmasik vegeben jutott eszembe, es szerencsemre edesapam a kornyeken volt, es idozitokent vele lekapcsoltattam, volt aggodas:)

Nem védeni akarom “névtelent”, de tényleg sokan használják rosszul a két szót. Az is érdekes, ha valaki egy ilyen környezetben használja a “dr”-t.
Bocs.
Eszter gratulálok a könyvhöz.:)
Üdv
Azizah

Emlékszem, hogy mi minden hétvégét végigtakarítottunk gyerekkoromban, és az összes ünnepi készülődés is ezzel telt:( Épp tegnap gondoltam erre, amikor a révfülöpi mólónál ettük a lángost egy nagy kirándulás után a lányaim “havernőjével”. Meg is állapítottam, hogy megint jót főztem!:)

Eszterke! 10, azaz tíz szem lilahagyma szükségeltetik? Mivel én nem nevezném “szemnek” a lilahagymát (akár mondjuk a borst), hát igen csak temetes a legkisebb lilahagyma is…Bár imádjuk, de azért tíz darab, nem túlzás? Köszi, ha reagálsz, mert nagyon vágyom úgy egyébként az egész projektre…
Ofélia

Vélemény, hozzászólás?