Kategóriák
Egyéb kategória

Palacsinta

Képzeljétek el, a palacsintának van receptje 🙂
Persze, én is egy “recept” szerint sütöttem eddig, de az a recept kb. így szólt amikor édesanyám elmesélte hatéves koromban:
Kell hozzá liszt, tojás, tej, egy kis szódavíz, hogy könnyebb legyen a tészta, só, és olaj a sütéshez. Cukrot nem szabad bele tenni, mert leragad. Legyen hígabb, mint a nokedlitészta, és öntöttvas serpenyőben süsd, abban nem ragad le.
Tehát harminc éve így sütöm, minden mértékegységet nem kaptam hozzá. Tudom milyennek kell lennie az állagának és kész.
Anyu hamar rám testállta a palacsintasütést, ez az egy étel van szerintem a világon, amit ő utál elkészíteni.
Nagyanyám élesztős vastag palacsintákat készített, én azt nem szerettem.
Ehhez képest a Szakácsok könyvében benne van „A” recept.
Kipróbáltam, és nagyon jól sikerült. Több dologban is erősen különbözik az eddigi palacsintáimtól:
-nincs benne szódavíz
-rengeteg benne a tojás
-sok vaj van a tésztában
-legalább két órát pihentetni kell a tésztát, de úgy vettem észre, hogy egy nap múlva még finomabb lesz
-lehet bele cukrot tenni
Szerintem a sok vaj mellett még egy picit meg kell olajozni a serpenyőt is, akkor lesz igazán finom a palacsinta.
És akkor a recept 12 darabhoz:
125 g finomliszt
2 nagy tojás
20 g vaníliás cukor
csipetnyi tengeri só
250 g hideg tej
40 g olvasztott vaj
étolaj a sütéshez
Szokásos módon készül, mindent össze kell keverni, majd mehet a hűtőbe pihenni. Nagyon finom! Fotó nincs, megsütöttük, megettük. 🙂

21 hozzászólás a(z) “Palacsinta” című bejegyzéshez

Sziasztok!
Eszter! A Te eddíg használt és bevált receptedet nem tudod mégiscsak kimérni és megosztani!!!!! Ugyanis engem érdekelne…… a szódavizes amit anyukád tanított meg! 🙂
Léccccccci! Ha lehet!!!!! 🙂
KÖszi! Előre is!
Amúgy szeretettel gratulálok a blogodhoz! (nemrég leltem meg és IMÁDOM!!!!!!) üdv!

Köszönöm a tippet, hétvégén meg is nézzük ott.
Hamarosan blogot indítok én is, és ez a finom palacsinta is tuti ott szerepel majd a többi brit süti recept között. 🙂
Ja, és a Te hatásodra kóstoltam meg pár hónapja életem első flódniját. Isteni!

Szia Eszter! Asszem nekem is kéne egy olyan jó kis szerszám a palacsinta sütéshez, mint ami a képen van! Emlékszel még, hol vetted? 🙂 Egyébként van még egy palacsintaféle, ami isteni. A Scotch Pancake olyan vastag, mint az amerikai, de valahogy a tésztája finomabb. Általában szódabikarbónával készítik, néha még borkősav is kerül bele.

Az en anyukamnak is az a receptje van, egy kis ez, egy kis az. A trükkje, hogy a tojas feherjet felveri habnak, es a vegen ovatosan beleforgatja. Igy kicsit több tojas kell bele.
Kiprobaltam ezt az "ostyasat", finom lett, de 22 cm palacsintaatmerövel nekem se lett 12 db. Pedig milyen jo lett volna… 🙂
Klärchen

Kedves Eszter !

Köszönöm életem első olyan palacsintáit, amelyekből mindegyik tökéletes lett.Egy kérés ha lehet kérném a mértékegységeket ml-ben is, lehet, hogy furcsa, de mérleg helyett mérőedényt használok.

Köszönöm a receptet!
Eddig nem tudtam palacsintát sütni. Kipróbáltam már mindenféle praktikát, az összes ismerősöm, aki tud palacsintát sütni, adott valami tanácsot, "titkos"trükköt, amitől majd nem ragad le a palacsinta, de nekem semmi nem vált be. Így szégyenszemre mindig valamelyik barátnőmet vagy az anyukámat kértem meg, ha már nagyon ki voltam éhezve palacsintára. Na de ez a recept … kipróbáltam és SIKERÜLT! 🙂 Köszönöm! Végre én is tudok palacsintát sütni!:)

kipbáltam, nagyon finom lett (eddig én is a szódavizes, hígabb tésztás verziót csináltam), jó tojásos. viszont nekem ebből a mennyiségből kis serpenyőben is csak 9 db-ot sikerült kihoznom, pedig nem lettek extra vastagok. mondjuk ez nem olyan lényeges, csak nekem még sose sikerült 12 db palacsintát sütnöm a 12 db-ra megadott receptekből:)

Nekem sajnos nem sikerül a hagyományos palacsinta, pedig a nagymamámtól örökölt öntött vas serpenyőt használom. Kelt almás palacsinta sikerült egy párszor a Planétás receptek alapján. Így kénytelen vagyok készen venni. Anyukám jó palacsintákat süt, de idős és nem akarom terhelni.

A lassú sütés, illetve kislángos sütés mit is jelent? Eleve ne legyen nagyon forró a sűtő és végis kis lángon süssük? Meddig, kb. 10 percig. Bocs, de rengeteg palacsintát szoktam sütni. De mindig nagyon forró palacsintasütőben és pár pillanatig tart.

Sziasztok, lányok, abban segítsetek, ha tudtok (ugye tudtok?), hogy reprodukálhassam nagynéném mákos palacsintáját, illetve a tölteléket. Sűrű, koromfekete, masszív, de nem kemény, amolyan csurgós volt, de egyszerűen nem tudom újracsinálni :(. Vízzel tejjel, por- és kristálycukorral próbáltam, se színre, se ízre, se állagra nem jártam még a közelében sem. Nem hinném, hogy a maga szeretett egyszerűségében nagyon mást is felhasznált volna, de megkérdezni már nem tudom. Egyszer ettem a Rómain hasonlót, az folyós volt, de a többieben hasonlított, azt mondták, vaníliapudinggal csinálták. Bocs a hosszúért.
Előre is köszönöm mindenkinek, sziasztok!
j.e.d.

Eszterke, bocs, de még mindig nem tudom mennyi az a tej? Mi az, hogy 2,5 mg? Az hány deci például? Egyébként a hajamat tépem ezektől a grammban megadott (nyugati mérce) receptektől! Állandóan vonatkoztatnom, számolgatnom kell…De most a tejnél végképp blokkolok! Hány deci? Vagy csésze, vagy pohár, vagy akármi, ami érthetőbb?
Ofélia

Egyszer egy nagyon gyenge villanyrezsón sütöttem palacsintát, és akkor jöttem rá, hogy ha kislángra teszem az első pirulás után, akkor irtó finom ostyaszerűség lesz belőle. A pasim porcukorral jobban szereti, mint a rendes palacsintát. Ebből a vajas-tojásosból meg még ostyaszerűbb lehet. Próbáljátok ki a kislángon sült palit is!

Vélemény, hozzászólás?