Kategóriák
Egyéb kategória

Pita

Tudom, hogy nem csak engem bosszant, hogy Magyarországon nem lehet rendes pitához jutni. Egyik problémánk a falafelteszten pont a megfelelő pita hiánya volt. Kipróbáltam több receptet is, és most elmondhatom, hogy megtaláltam az igazit. Érdemes megvenni a Szakácsok Könyve című alkotást, több zseniális recept, és technika olvasható benne. Nem is változtattam semmit a recepten, egyszerűen bemásolom ide, hátha más is veszi a fáradságot, és valódi pitával lepi meg a családját. A falafeleseknek különösen ajánlom figyelmébe!

Ne kíséreljük meg a pita sütését, ha a sütőnk nem alkalmas a megfelelő hőfok elérésére. Süssünk inkább másféle kenyeret. Ez azért fontos, mert magas hőmérsékleten kell felpuffadnia, mint a léggömbnek, és ha a sütőnk nem elég nagy teljesítményű, a pita lapos marad. A recept 220 fokot tanácsol, de szerintem 240 fokon még joo az eredmény. Dan Lepard receptje.

8 pitához

A kovászhoz
3-4-g friss élesztő
125 g 30 °C-os víz
100 g magas sikértartalmú finomliszt (vagy egy kk sikér)

A tésztához
195g 22°C-os víz
200 g finomliszt
250 g rétesliszt
40 g porcukor
7 g (1 ek) finomított tengeri só
A A kovászhoz keverjük össze az élesztőt és a vizet. Adjuk hozzá a lisztet, és keverjük palacsintatészta állagúvá. Takarjuk le, és meleg helyen (25 °C-on) kelesszük 1vagy 1,5 órát.
A tésztához keverjük össze a kovászt és a vizet. Adjuk hozzá a kétféle liszthez a többi hozzávalóval, és keverjük össze. Takarjuk le, és hagyjuk állni 10 percig.
Dagasszuk a tésztát majd pihentessük 1 órát, de közben még egyszer gyúrjuk át.Melegítsük elő a sütőt 220 °C-osra (gáz: 7-es fokozat), és forrósítsunk fel benne egy sütőlemezt (vagy követ). Enyhén kilisztezett felületen osszuk a tésztát 8 egyenlő részre (minden darab kb. 100 g-os legyen). Mindegyiket formáljuk gömb alakúvá, és letakarva pihentessük 15 percig.
A tésztagolyókat nyújtsuk kerek, durván 5 mm vastag lapokra.
Pihentessük őket 2 percig.Kemény kartonpapírral – rögtönzött lapátként használva -nyúljunk a pita alá, és dobjuk rá a forró sütőlemezre vagy kőre. Egyszerre csak 1-2 darabot süssünk 5 percig, illetve amíg a tészta megemelkedik, és halvány színt kap.
Konyhai csipesszel vegyük ki a sütőből, és letakarva hagyjuk kihűlni.

Eredetileg a Judapesten.

14 hozzászólás a(z) “Pita” című bejegyzéshez

Köszi a tippet, a Lehel nincs messze az irodától. Apropó, Lidl. Van ott egy sárga dobozos paradicsomlé. Az nagyon finom, ha elfogy az anyós és nagyi féle. Remek jól lehet vele főzni is, ha épp nincs kéznél igazi paradicsomszósz.

Nem tudom merre laksz, de a Nagycsarnokban, és a Lehelen is mindig van cserepes.Én a Lehelt ajánlom ezügyben, egy fiatal nő árulja az őstermelős középső részen, a metró felől jobb oldalon a liftnél.
De általábn van a hipermarketekben is, de az nem szokott olyan szép lenni.

Kitől kérdezzem, ha nem tőled Eszter? Mindennapi tanácsadómmá lettél vacsi ügyben. Hol vehetek ilyenkor friss bazsalikomot? Két hét múlva fondue vacsira hívtam az unokatesómat és arra gondoltam, hogy paprikakrém leves, vagy sült paprika lesz az előétel, de mindkettőhöz kellene bazsalikom. Az én cserepesemnek most vége, a költözés betett neki, és nem szeretnék száírottat használni.
Nagyon köszi:)

Vélemény, hozzászólás?