Kategóriák
Egyéb kategória

Ha az amerikaiak ismernék a medvehagymát…

mac and cheese3.jpg

Két éve besokalltam a medvehagymától. Azóta csak egy szezonális, fokhagyma ízű és illatú tavaszi zöldféle, aminek természetesen nagyon megörülök ilyenkor, de már nem eszem minden nap, nem teszem mindenbe, és pestot se főzök belőle. Meghagyom annak, ami. Tavaly azért nagyon bejött ez a sajtos medvehagyma-gombóc, többször is visszatapsoltuk, idén pedig ez a tészta a kedvenc, de hagyom majd elmúlni a szezont, nem fogok nyáron a medvehagyma után sírni – inkább azon kesergek majd, hogy nem esik az eső, és nincs gomba az erdőben. Előre szóltam!

Jól látjátok, ez a recept tulajdonképpen egy mac and cheese, a nagy amerikai kedvenc, sok szénhidrát és sok zsír 🙂 A mac a makaróni, a többit nem magyarázom. Onnan jutott eszembe, hogy valamelyik nap olvastam egy elég gyenge receptet, és rájöttem, hogy ezt az általam úgy szeretett ételt azzal rontják el sokan, hogy kevés sajtot tesznek bele. Pedig a sok sajt a lényege, és minél a jobb sajt, annál finomabb a végeredmény. A medvehagyma pedig úgy tűnik barátja ennek az ételnek, csak az amerikaiak még nem szereztek róla tudomást.

Ma a Kapanyél blogon is medvehagymáznak, ők értenek a növényhez is, érdemes átkattintani főzés előtt!

Hozzávalók:

50 dkg macaroni (Tényleg érdemes macaronit használni, nekem sajnos csak penném volt itthon. A macaroni nem egyenlő a makarónival, hanem egy rövid haljlított csőtészta)

2 dl tejszín

6 dl tej

1 babérlevél

1 fej hagyma

2 csomó medvehagyma

30 dkg cheddar sajt

15 dkg parmezán

1 ek dijoni mustár

1 chipotle paprika (imádom benne a füstös, csípős ízt, de természetesen el is maradhat)

3 ek zsemlemorzsa

1 ek vaj

mac and cheese1.jpg 

A tésztát szigorúan félig főzzük csak meg, ez ennél a pennénél maximum öt percet jelentett. Közben felforraljuk a tejet a tejszínnel, a babérlevéllel és a félbevágott hagymával. Miután felforrt, hagyjuk öt percet állni, és kihalásszuk belőle a hagymát és a babérlevelet. Beleszórjuk a az összevágott medvehagyma felét, és botmixerrel pépesítjük, majd jöhet a másik fele, de ez már egyben marad, a sajtok lereszelve, a mustár, az apróra vágott chipotle.

Végül a tésztát is beleborítjuk.

Az egészet kivajazott formába simítjuk, megszórjuk még sajttal és zsemlemorzsával a tetejét és mehet az előmelegített sötütőbe húsz percre.

Nincs lelkiismeret furdalásunk, miközben esszük, boldogan szuszogunk a sok szénhidráttól és zsírtól jóllakottan!

Ez nagyon fontos!

15 hozzászólás a(z) “Ha az amerikaiak ismernék a medvehagymát…” című bejegyzéshez

Nalunk medvehagymas puliszka lesz a koret az unnepeken, de ezt a receptet is MUSZAJ lesz megcsinalnom. :o)
Koszi, Eszter!

@charliefirpo1:
En is olajjal szoktam tartositani! Ha nagyon sok bazsalikom terem, akkor megy csak a jegkocka formaba, aztan a melyhutobe. De az mar nem az igazi!

@Fuszeres Eszter: Én is csináltam medvehagyma pestot tavaly teljesen saját elképzelés szerint. Sokaknak ízlett finom, nyerses, zöld íze, még vajas kenyérre kenve is.
De én, éppen emiatt, nem gőzöltem ki, és mégis elállt hűtőben 3-4 hónapig.
Lehet, hogy csak szerencsém volt?

@Fuszeres Eszter:
Olajban par hetnel tovabb meg sosem tartottam,…mert elfogyott. :o) A csaladtagok neha ugy kenik a kenyerre, mint nagymamam annak idejen a zsirt!
Az uvegek kigozolese jo otlet!!! De a pestot nem gozolnem, mert elmennek belole az illoanyagok, az aroma. Fagyasztani sem szeretem, de meg mindig jobb, mintha tonkremenne.

Amugy haragszom rad, mert most ketsegek kozott vergodom, hogy az elore eltervezett medvehagymas puliszkat keszitsem el husvetra vagy a te turos gombocodat! Hat kellet ez nekem? ;o)))

Vélemény, hozzászólás?