Kategóriák
Egyéb kategória

Kacsacomb Le Creuset

Húsz éve nézegetem, vágyódom rá, álmodozom róla. Persze álmomban leginkább egy gyönyörű sötétzöld Aga cooker-en áll a szép színes öntöttvas edényem, és egészen alacsony lángon rotyog benne valami sűrű, illatos étel, lehetőleg borral és kakukkfűvel. Ezzel meg is született az angol-francia barátság, legalábbis az én konyhámban. 
Mivel egy Aga egymillió forint körüli összegbe kerül, azt hiszem, legyen ez a következő húszéves projekt. Viszont az első Le Creuset már meg van! Nem mondom, hogy olcsó, mert nagyon drága. Viszont élethosszig tartó garancia van rá, és ha belegondolok, hogy nagyanyám öntöttvas serpenyőjét én is mai napig napi szinten használom, akkor úgy érzem megéri.  Sőt, eddig attól féltem, hogy vagy repülővel kell hazacipelnem, vagy az ebay-en rendelnem, és akkor még a szállítást is fizethetem. Jaj!
Gyönyörű narancssárga edény, (a gyár szerint vulkán színű), nehéz, és isteni dolgok főnek benne ez utóbbi egy hétben. A narancssárgával csak most békültem meg, inkább türkiz kéket szerettem volna, de a Kooktában kiderült, hogy ezek a franciák már csak ilyenek, eldöntik, hogy melyik országba milyen színt, abból a színből milyen formát és nagyságot szállítanak, aztán ehhez tartják magukat, akármi is történik. Sőt, megtisztelve kell, hogy érezzük magunkat, mert így is több szín érkezik Magyarországra, mint Ausztriába. Ez van.
Ennek ellenére szerintem a következő Le Creuset edényem valóban türkiz lesz, méghozzá az a pici kétliteres fazék, ami kapható ebben a színben.
Padlizsánnal, borral, rengeteg hagymával lassan sütöttem benne olyan puhára a kacsacombokat, hogy leválik a hús a csontról. Először arra gondoltam, hogy főttkrumplit kicsit lepirítok mellé kacsazsíron, de ahogy kóstolgattam, rájöttem, hogy friss, ropogós héjú kenyérrel lesz a legjobb.

Hozzávalók:
2 kacscomb
2 nagy fej hagyma
1 ek kacszsír
1 közepes padlizsán
2 dl száraz fehérbor
2 ág kakukkfű
1 babérlevél
1 kk apróra vágott rozmaring levélke
4 gerezd fokhagyma
10 szem egészbors
A kacscombokat besóztam, és bedörzsöltem a rozmaringgal. Egy kanálnyi kacsazsíron szép pirosra sütöttem mindkét oldalát nagy lángon. Mérsékeltem a hőt, és a combok mellé dobtam a két felkarikázott hagymát. Amikor összeesett, megdinsztelődött rádobtam a padlizsánt és a fűszereket is. Kicsit ismét megsóztam, és lefedve, néha megkeverve fél órát pároltam. A végén már figyelni kellett, mert teljesen elpárolgott alóla a folyadék. Felöntöttem a borral, és időnként vízzel pótoltam. Egy órát rotyogott így, ekkor megszórtam a nagyon apróra vágott fokhagymával, és fedő nélkül még húsz percet a tűzön hagytam.

17 hozzászólás a(z) “Kacsacomb Le Creuset” című bejegyzéshez

Ó, az AGA szerintem is csodálatos… de azt hiszem a házunk átépítésekor én beérem majd egy Salgó sparhelttal is. Amikor Angliában voltam egy évig, ott egy piros AGA volt és sajnos nyáron is fűtötte a konyhát…
Én is vettem egy ilyen formájú Le Creuset-t az osztrák e-bayen kb 2 hónapja, de még nem próbáltam ki… az enyém sötétzöld 🙂

Kedves Eszter, eddig azt hittem, hogy csak én bolondulok az AGA tűzhelyekért, amelyek sem a konyhám méretével, sem a pénztárcám lehetőségeivel nem férnek össze,de akarok egyet és kész/mi nők sokszor mondunk ilyet :)/ Majd egyszer…
Üdvözöl Levendula

Ismerem-prospektusból, netről-az AGA tűzhelyet, nagyon tetszett-valaha.Vajon nem több lehetőséget ad egy hagyományos "sparhelt"? Az Agának 4 főzőhelye van, a sparheltnak több különbözően meleg felülete van, amin ide-oda lehet helyezni az edényt.Susztertangó

Hát megint nem csalódtam benned Eszter, fejedelmi ételt varázsoltál ebbe a csodaszép edénybe 🙂 Örülök, hogy megosztod az örömeidet. Azt gondolom, hogy ez a védjegyed, hogy értékeled s becsülöd s tiszteled a maradandó dolgokat, ilyen edény biztosan nem készül Magyarországon… 🙂 Babysittereskedésem alkalmával volt szerencsém Aga-n főzni, rengeteg előnye van, s persze rendkívül stílusos, jól néz ki. Jár Neked… is 🙂 Zsuzsa

Sok örömed telik majd benne meglátod 😉 Nekem három félém van (egy wok, egy ovális casserole és egy grill), de a legjobb befektetésnek bizonyult mind. Pompás bennük/velük főzni, és ami onnan kikerül, magáért beszél 🙂

Eszterke, megnéztem a honlapjukat és a szivemhez kaptam az árak láttán.
Aztán eszembe jutott a saját robotgépem, ami szintén fr. származású és ezelőtt 12 évvel kaptam a férjemtől karácsonyra. Sajnos én is otthon voltam, mikor a postás hozta – egy vásárban rendelte meg, amig én másfele bámészkodtam – így kiderűlt az ára és nagyon nem örültem, sőt még sírtam is, mert annyi más helye lett volna pénznek akkor.
Ez a herkentyű 12 év óta a konyhám legnélkülözhetetlenebb, naponta nyúzott darabja, és olyan strapabíró – szerintem repülőgép motor van benne – hogy elnyűhetetlen. Szóval már sokszor megszolgálta az árát az elmúlt évek alatt. Sajnos a tartozékokról apró műanyag bisz-baszok pattannak le sorban, amiknek a pótlása itthon már nem lehetséges, a gyártótól meg 100 ezres nagyságrend/tartozék, de hát ez egy vasfazékkal nem fordulhat elő.
Szóval nem mindig az a drága, ami sokba kerűl, ezzel csak azt akartam mondani.
Sok örömed teljen az új szerzeményben neked is és a kis családodnak is. A spórolós praktikákkal meg majdcsak összejön az a fazék is hamarosan.

itt Angliaban egy kicsit konnyebb volt beszerezni, foleg, hogy van outlet, masodosztalyu termekekkel (azt jelenti, hogy pl az enyemnek a fedojen van egy gombostufejnyi festekleppatanas. de persze nem rozsdasodik, nem terjed, ugyhogy az a pici potty senkit sem zavar)
es igen, en is imadom, teljes aron is a legjobb befektetes lett volna!
ja es az enyem vajszinu 🙂

Szóval én egy északi országban vettem egy nyaraláskor. Délelőtt a szemem elé ugrott egy ilyen (halvány fűzöld, ovális) akciósan – igen, még úgy is nagyon drága volt – megvettem. A hátamon cipeltem egész álló nap. Majd eltévedtünk.
Az első kacsáig nem tűnt olyan jó ötletnek, de utána minden szenvedésem feledésbe merült. 🙂

Vélemény, hozzászólás?