Kategóriák
Egyéb kategória

Cékla panna cotta


Mielőtt gyorsan elkapcsolna a kedves olvasó, elárulom, hogy hal mellé készítettem.
Tehát nem édes, hanem sós, és eszméletlen finom!
Egy angol nyelvű gasztronómiai lapban láttam először, aztán elfelejtettem, majd pár hete Lila Fügénél lapozgattam a legújabb szakácskönyvét, amiben csak panna cották vannak, és ott megint szembe jött velem. (Jaj, micsoda panna cotta felhozatal! De nem ér más szakácskönyvének lelőni az összes poénját, ezért a céklás marad az egyetlen, vagy majd sokára lesz még maximum egy…) Sajnos a könyv franciául íródott, ezért nyelvi nehézségeim vannak vele, de amikor egy fotó is inspiráló lehet, akkor nem hiszem, hogy baj lesz a recepttel.
Pisztrángot sütöttem hozzá vajban, összedobtam egy kevés zöldsalátát, és meg is volt a vacsoránk.
Hozzávalók 5 adaghoz:
1 közepes hosszúkás cékla (megtisztítva 15 dkg volt)
2 dl tej
2 dl tejszín
5 zselatin lap
só, bors
1 kis üveg kapribogyó, vagy 2 ecetes uborka
kapor
A céklát nagyon apró darabokra vágtam, és a tejben takarék lángon pár perc alatt puhára főztem. Leturmixoltam, és átszűrtem.
Közben a zselatinlapokat hideg vízbe ázattam.
A céklához kevertem a tejszínt, és megborsoztam. Lecsepegtettem a kaprit, és belekevertem a céklába. Ha uborkát használtam volna, akkor azt apró kockákra vágtam volna.
Kinyomkodtam a zselatinlapokat, és mikróban 30 másodperc alatt megolvasztottam.
Hozzákevertem a céklához, majd szétosztottam öt formába a krémet. 3 órára a hűtőbe tettem.
Tálalás előtt egy pillanatra forró vízbe mártottam a formát, így a panna cotta széle picit megolvad, és könnyen kicsusszan a formából.

12 hozzászólás a(z) “Cékla panna cotta” című bejegyzéshez

Petra, én azzal tökéletesen egyetértek, hogy mindenki vegye ki a részét az adófizetésből. Hiszen az adóból tartanak fent óvodákat, iskolákat, és mégg azt a vacak magyar társadalombiztosítást is.
De!
Vidéken lehet vendégül látni egyszerre maximum 15 főt évi 800.000 forintig adómentesen, és utána kell csak adótfizetni. (Falusi vendégasztal)
Jó lenne, ha ez Budapesten is így lenne.
A másik, hogy könnyű egy lakásétteremre rárontani, de a kínai piacra meg félnek bemenni, pedig mindenki tudja, hogy sok millárd forint cserél ott gazdát, és se adót se vámot nem fizetnek utána az árusok.
Ezzel kezdeném. Ha már ott minden rendben van, akkor lehetne folytatni pl. a Balaton parti büfékkel, és csak utána eröltetném ezeket a heti szinten pár eze forint nyereséget termelő lakáséttermeket.

Érdekes, mert nekem nem jutott volna eszembe egy ilyet akárcsak elolvasni se, de most annyira izgalmasnak tűnik, hogy alig várom, hogy heringhet jussak, mert nekem meg a ruszli passzol hozzá így gondolatban. Akkor olyan oroszos.

Vélemény, hozzászólás?